Využívejte Chytrý systém chytře a naplno!

 
   
 
         
    REGISTRACE DO ESHOPU A PŘIŘAZENÍ PLATEBNÍ KARTY  
    KONTROLA JÍZD VARIABLE FARE A TISK DAŇOVÉHO DOKLADU - REGISTROVANÝ UŽIVATEL  
    KONTROLA JÍZD VARIABLE FARE A TISK DAŇOVÉHO DOKLADU - ANONYMNÍ UŽIVATEL  
         
Platební karta  
         
REGISTRACE DO ESHOPU A PŘIŘAZENÍ KARTY (jakákoliv kreditní, debetní)  
     
  V případě zaregistrování si vytvoříte svou domácí kancelář a vše budete moci ovládat z domova, nebo z jakéhokoliv místa s internetovým připojením, včetně přiřazování časových kuponů, kontroly jízd, tisku daňových dokladů, migrace kuponů z platební karty na platební kartu atd. Zanedlouho budou přidány i další funkcionality napříč dalšími subjekty ve městě Děčín.  
    Na úvodní obrazovce webové stránky https://eshop.dpmdas.cz/ vyplňte registrační formulář (příp. nejprve klikněte na položku Registrovat vpravo nahoře nebo na tlačítko Registrujte se).  
       
     
       
  E-mail: Vyplňte svou emailovou adresu, která bude sloužit jako Vaše přihlašovací jméno a současně pro případnou komunikaci s eshopem. Heslo: Heslo k Vašemu uživatelskému účtu musí být dostatečně bezpečné: je potřeba, aby obsahovalo 6 až 20 znaků, malá i velká písmena, čísla i speciální znak (např. *, !, _, §, / nebo +). Heslo ještě potvrďte opětovným zadáním. Napište znaky, které vidíte na obrázku do příslušného pole. Jde o způsob ověření, že registraci neprovádí automat nebo spamový robot.  
       
   
       
  Potvrzení registrace: Na Váš e-mail bude doručena zpráva o registraci. Pro úspěšné dokončení je nutné kliknout na odkaz uvedený v e-mailu.  
  V případě, že budete déle než 15 minut v e-shopu neaktivní, budete automaticky odhlášeni.  
  Přihlaste se do e-shopu: vyplňte zaregistrovaný e-mail a heslo a přiřaďte si platební kartu Kliknutím na tlačítko Přidat kartu se otevře formulář pro přidání karty.  
       
   
       
  Vyplňte požadované údaje.  
       
   
       
  Registrace karty je bezpečná. DPMD jako dopravce nemá žádné konkrétní údaje o Vaší kartě a ani o Vás (pouze komunikační e-mail) a veškerá komunikace probíhá pouze v šifrované podobě.  
       
   
       
  Po přiřazení karty se Vám otevře u karty řada nabídek a je možné s eshopem dále pracovat. Přiřadit jde více karet.  
       
   
       
       
       
       
 
         
KONTROLA JÍZD VARIABLE FARE A TISK DAŇOVÉHO DOKLADU - REGISTROVANÝ UŽIVATEL  
         
  V případě odbavení platební kartou bez asistence řidiče (Variable Fare - VF), dochází k odbavení offline a vydaná jízdenka není daňovým dokladem. V tomto případě lze v našem e-shopu provést kontrolu jízd vůči strženým penězům z účtu a současně lze vytisknout zjednodušený daňový doklad. E-shop současně slouží i ke komunikaci cestujícího se systémem.  
  Informace k té které platbě můžete získat dvěma způsoby. Jako anonymní dotaz, nebo se můžete zaregistrovat. Postup jak se zaregistrovat je uveden v návodu Registrace do Eshopu.  
  Přihlaste se do e-shopu: vyplňte zaregistrovaný e-mail a heslo (pro první přihlášení je nutná registrace, viz Registrace do Eshopu).  
  V horní nabídce vyberte odkaz Přehled karet a na nové stránce klepněte na tlačítko Přidat kartu.  
     
   
  Po přidání karty (můžete k jednomu e-mailu přiřadit více karet) se Vám otevře nabídka, která Vám umožní komunikaci se systémem.  
  V případě, že už cestující alespoň jednou absolvoval odbavení bez asistence řidiče, tedy odbavení Variable Fare, systém to pozná a nabídne i tlačítko Variable Fare (nejpozději do 24 hodin od tapu). Na našem obrázku karty Michala a Ondry nejely v systému VF „náramek“ však ano a je nabídnuta i volba tlačítka Variable Fare.  
     
   
     
  Po kliknutí na tlačítko Variable Fare se otevře okno, které umožní nastavit období od a do. Po nastavení sledovaného období se promítnou všechny absolvované jízdy VF s informací kdy, jakou linkou/spojem, číslem jízdenky, VS platby a kolik bylo za danou jízdu účtováno. Současně umožní tisk daňového dokladu.  
     
   
     
  Po kliknutí na tlačítko Tisknout doklad se otevře kontrolní obrazovka s daňovým dokladem. Tlačítkem Tisk pak odešlete požadavek tisku do tiskárny.  
     
   
     
       
       
       

KONTROLA JÍZD VARIABLE FARE A TISK DAŇOVÉHO DOKLADU - ANONYMNÍ UŽIVATEL

 
       
    V případě odbavení platební kartou bez asistence řidiče, dochází k odbavení offline a vydaná jízdenka není daňovým dokladem. V tomto případě lze v našem e-shopu provést kontrolu jízd vůči strženým penězům z účtu a současně lze vytisknout zjednodušený daňový doklad. E-shop současně slouží i ke komunikaci cestujícího se systémem.  
    Informace k té které platbě můžete získat dvěma způsoby. Jako anonymní dotaz, nebo se můžete zaregistrovat.  
    V případě anonymního dotazu si v horní liště eshopu kliknete na „Kontrola jízd Variable Fare“.  
         
     
       
    Otevře se okno r rámečkem VS platby. Zde zadejte Variabilní symbol platby, který naleznete v řádku textu k platbě na svém bankovním výpise. Zápis může vypadat např. takto: DPMDAS.CZ *9BxVb0 DECIN CZ   -15 Kč. Přičemž VS je šestimístný kód bez hvězdičky. Pozor, každá banka jej může mít na jiném místě v řádku.  
       
     
       
    Po zadání a stisknutí tlačítka „Zobrazit data“, se  otevře řádek, který Vás informuje, kdy jste jel jakou linkou, spojem, číslo jízdenky atd. V případě kumulované platby se otevřou všechna příslušná data všech jízd k dané platbě.  
       
     
    Kliknutím na tlačítko „Tisknout doklad“ je možné zobrazit a následně vytisknout zjednodušený daňový doklad.  
       
     
       
     
       
      aktualizováno 10.04.2019 8:10