čtvrtek, 25 květen 2023 09:24

Zkušební jízda Double Decker Leyland

Zkušební jízda Double Decker Leyland

 

V roce 2020 došlo k technické závadě na motoru a tak muselo dojít k opravě.

 

Oprava nebyla jednoduchá a tak naši zaměstnanci motorovou část museli kompletně rozebrat a poslat odborné firmě z Liberce Living 4 the Past na opravu. Pan Műller provedl servis a renovaci motoru. A tak po delší době se funkční motor opět vrátil zpět. Tímto chceme moc poděkovat za skvělou práci.

 

Při této odstávce autobusu došlo k lakýrnickým a částečně k čalounickým pracem, kdy sedačky pro cestující přijdou vyměnit a dostanou nový vzhled.

 

Ve čtvrtek 25. 5. 2023 došlo ke zkušební jízdě po městě a tak věříme, že nebude dlouho trvat a i cestující budou mít možnost se svézt tímto unikátním autobusem po městě.

 

 

Odkaz na video - https://fb.watch/kKUaCOAGsX/

 

 

Double Decker LEYLAND

 

 

V září 2008 Dopravní podnik města Děčína vydražil v rámci veřejné dražby na základě uplatněného zadržovacího práva autobus Double Decker, který zde byl provozován při oslavách 55. let založení Dopravního podniku města Děčína.

Tento autobus patřil původně panu Griffithovi, který ho dopravil z Londýna do České republiky a následně zapůjčoval u příležitosti různých oslav. Zadržovací právo uplatnil dopravní podnik z důvodu dluhů původního majitele za opravy a stání tohoto vozidla, které tento majitel dopravnímu podniku neuhradil.

Tak došlo k nabytí tohoto vozidla, kdy vydražitele, se stal dopravní podnik, který následně tento výjimečný autobus zrestauroval a posléze začal provozovat v letních měsících ve městě Děčín.

Zaměstnancům dopravního podniku se podařilo během 3 měsíců vozidlo zrestaurovat a 7. října 2008 byl autobus uveden do provozu na veteránských číslech – 13V0055.

Od této doby byl autobus pravidelně provozován na historické lince po městě Děčín vždy od dubna do září a zároveň se stal významnou součástí oslav výročí 60. let trvání dopravního podniku.

 

Technická data autobusu Double Decker Leyland

Typ: Leyland Atlantean AN68/1R

Registrační číslo: 13V0055

Datum uvedení do provozu: 1969

Restaurován: 7. 10. 2008

Max. rychlost: 74km/h

Počet míst: 66 k stání, 0 k stání

Pohotovostní hmotnost: 9 349 kg

Celková hmotnost: 15 240 kg

Šířka: 2 410 mm

Výška: 4 080mm

Délka: 8 390mm